Rangliste 2000

Stævne     Påskestævne Tuborg Spring Cup Sp. ks. Lolland Cup DM-99 Funder Cup VM-udtagelse      
      Hellerup Horsens Kragenæs Rudkøbing Brejning Roskilde TOTAL TOTAL  
Antal deltagere     15 17 16 34 29 24 Uden fratrækning Med fratrækning  
                                   
Rorsmand Klub Båd placering point placering point placering point placering point placering point placering point point point Placering
                                   
Bo Selko KDY DEN-559 1 1283 2 1041 1 1311 1 1635 1 1566 DNC 0 6835 6835 1
Morten Stoy Horsens DEN-558 3 817 3 869 8 443 6 869 2 1268 9 558 4826 4382 2
Erik Jacobsen Silkeborg DEN-440 10 331 9 421 3 844 4 1041 4 973 3 1015 4625 4293 3
Ole Engblom ØSF DEN-420 2 987 DNC 0 6 558 8 749 3 1095 7 661 4051 4051 4
Carsten Lauridsen Kolding DEN-403 DNC 0 8 467 5 632 5 946 7 739 4 893 3678 3678 5
Søren Jensen Brejning DEN-462 8 418 4 749 2 1015 10 657 12 519 6 724 4082 3664 6
Axel Bøgild Køge Bugt DEN-514 4 698 6 583 4 724 17 443 10 592 5 800 3841 3397 7
Morten Nielsen Roskilde DEN-490 7 471 DNC 0 DNC 0 3 1163 DNC 0 1 1485 3119 3119 8
Steffen Stegger Silkeborg DEN-510 DNC 0 7 521 DNC 0 15 493 8 684 2 1187 2885 2885 9
Wissing/Hulsen Brejning DEN-534 11 295 5 657 12 287 13 551 9 635 10 516 2941 2654 10
Lars Andressen Roskilde DEN-523 9 372 10 380 7 496 12 583 DNC 0 11 478 2309 2309 11
John Bislev Silkeborg DEN-475 DNC 0 1 1337 DNC 0 7 805 DNC 0 DNC 0 2141 2141 12
Erik Skjødt Nakskov DEN-481 5 606 12 310 9 397 9 701 DNC 0 DNC 0 2014 2014 13
Henrik Ramussen Brejning DEN-550 13 233 14 252 13 257 16 467 13 487 17 308 2003 1771 14
Ole M. Jeppesen Lemvig DEN-551 DNC 0 13 279 DNC 0 14 521 11 554 21 229 1583 1583 15
Per Ottosen Roskilde DEN-561 14 205 17 180 DNC 0 24 310 23 266 8 606 1567 1567 17
Herluf Jørgensen Skagen DEN-533 DNC 0 DNC 0 DNC 0 2 1337 DNC 0 DNC 0 1337 1337 18
Per Brøndum Svendborg DEN-536 DNC 0 DNC 0 DNC 0 18 421 6 803 DNC 0 1224 1224 19
Søren Larsen Vejle DEN-285 DNC 0 DNC 0 DNC 0 11 618 14 457 DNC 0 1076 1076 20
Kurt Thomsen Roskilde DEN-453 12 262 11 343 DNC 0 DNC 0 DNC 0 12 443 1049 1049 21
Kurt Henning Brejning DEN-555 DNC 0 DNC 0 DNC 0 28 252 19 338 16 331 921 921 22
Mads Korsgaard Assens DEN-470 6 532 DNC 0 DNC 0 20 380 DNC 0 DNC 0 912 912 23
Ole Christensen Silkeborg DEN-529 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 5 879 DNC 0 879 879 24
Jette Sørensen Horsens DEN-395 DNC 0 16 202 10 356 29 238 DNC 0 DNC 0 797 797 25
Lasse Laursen Brejning DEN-308 DNC 0 DNC 0 DNC 0 21 361 15 430 DNC 0 791 791 26
Hans Rasmussen KS-F DEN-557 DNC 0 DNC 0 DNC 0 19 400 DNC 0 14 383 783 783 27
Bjarne Baunehøj Silkeborg DEN-531 DNC 0 DNC 0 DNC 0 23 326 16 405 DNC 0 731 731 28
Kim Viborg Horsens DEN-466 DNC 0 15 226 DNC 0 22 343 DNC 0 DNC 0 569 569 29
Brian Svane Hansen MS DEN-394 DNC 0 DNC 0 DNC 0 27 265 24 250 DNC 0 515 515 30
Hans Jørgen Jensen Silkeborg DEN-527 DNC 0 DNC 0 DNC 0 25 294 27 206 DNC 0 500 500 31
Mikkel Farver Brejning DEN-119 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 22 282 22 212 494 494 32
Mads Christensen Nakskov DEN-216 DNC 0 DNC 0 14 229 30 226 DNC 0 DNC 0 455 455 33
Morten Damgaard VSB DEN-388 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 13 412 412 412 34
Kjeld Kristoffersen Silkeborg DEN-543 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 17 381 DNC 0 381 381 35
Jacob Andersen Middelfart DEN-328 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 18 359 DNC 0 359 359 36
Lennert Petersen Roskilde DEN-490 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 15 356 356 356 37
Ebbe Helmer Nielsen Nakskov DEN-252 DNC 0 DNC 0 11 320 DNC 0 DNC 0 DNC 0 320 320 38
Andre Nielsen Silkeborg DEN-478 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 20 318 DNC 0 318 318 40
Jørn Würtz Silkeborg DEN-429 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 21 300 DNC 0 300 300 41
Niels Ellermann Roskilde DEN-340 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 18 287 287 287 42
Erik Garne TSK DEN-414 DNC 0 DNC 0 DNC 0 26 279 DNC 0 DNC 0 279 279 43
Morten Nielsen SKS DEN-560 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 19 266 266 266 44
Henning Kristensen Roskilde DEN-385 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 20 247 247 247 45
Per Olsen Middelfart DEN-408 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 25 235 DNC 0 235 235 46
Dan Anker Nielsen Kerteminde DEN-477 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 26 220 DNC 0 220 220 47
Jens Herup Skanderborg DEN-302 DNC 0 DNC 0 DNC 0 31 214 DNC 0 DNC 0 214 214 48
Gert Rolighed Nielsen Nakskov DEN-245 DNC 0 DNC 0 15 204 DNC 0 DNC 0 DNC 0 204 204 49
Niels Chr. Kokkenborg Rudkøbing DEN-215 DNC 0 DNC 0 DNC 0 32 202 DNC 0 DNC 0 202 202 50
Frank Rasmussen VSB DEN-451 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 23 196 196 196 51
Thomas Andersen Vejle DEN-261 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 28 193 DNC 0 193 193 52
Steen Georg Jensen Falsled DEN-371 DNC 0 DNC 0 DNC 0 33 191 DNC 0 DNC 0 191 191 53
Hans-Chr. Jensen SSF/RS DEN-507 15 180 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 180 180 54
Leif Bilslev Sakskøbing DEN-251 DNC 0 DNC 0 16 180 DNC 0 DNC 0 DNC 0 180 180 55
Torben Andersen DB DEN-23 DNC 0 DNC 0 DNC 0 34 180 DNC 0 DNC 0 180 180 56
Carsten Rasmussen Silkeborg DEN-200 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 29 180 DNC 0 180 180 57
Leif Schulz SH DEN-356 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 24 180 180 180 58