Rangliste 1999

  Stævne     Påskestævne Tuborg Spring Cup Sp. ks. Lolland Cup DM-99 Funder Cup VM-udtagelse      
        Hellerup Horsens Kragenæs Rudkøbing Brejning Roskilde TOTAL TOTAL  
  Antal deltagere     15 17 16 34 29 24 Uden fratrækning Med fratrækning  
                                     
  Rorsmand Klub Båd placering point placering point placering point placering point placering point placering point point point Placering
                                     
1 Bo Selko KDY DEN-559 1 1283 2 1041 1 1311 1 1635 1 1566 DNC 0 6835 6835 1
2 Morten Stoy Horsens DEN-558 3 817 3 869 8 443 6 869 2 1268 9 558 4826 4382 2
3 Erik Jacobsen Silkeborg DEN-440 10 331 9 421 3 844 4 1041 4 973 3 1015 4625 4293 3
4 Ole Engblom ØSF DEN-420 2 987 DNC 0 6 558 8 749 3 1095 7 661 4051 4051 4
5 Carsten Lauridsen Kolding DEN-403 DNC 0 8 467 5 632 5 946 7 739 4 893 3678 3678 5
6 Søren Jensen Brejning DEN-462 8 418 4 749 2 1015 10 657 12 519 6 724 4082 3664 6
7 Axel Bøgild Køge Bugt DEN-514 4 698 6 583 4 724 17 443 10 592 5 800 3841 3397 7
8 Morten Nielsen Roskilde DEN-490 7 471 DNC 0 DNC 0 3 1163 DNC 0 1 1485 3119 3119 8
9 Steffen Stegger Silkeborg DEN-510 DNC 0 7 521 DNC 0 15 493 8 684 2 1187 2885 2885 9
10 Wissing/Hulsen Brejning DEN-534 11 295 5 657 12 287 13 551 9 635 10 516 2941 2654 10
11 Lars Andressen Roskilde DEN-523 9 372 10 380 7 496 12 583 DNC 0 11 478 2309 2309 11
12 John Bislev Silkeborg DEN-475 DNC 0 1 1337 DNC 0 7 805 DNC 0 DNC 0 2141 2141 12
13 Erik Skjødt Nakskov DEN-481 5 606 12 310 9 397 9 701 DNC 0 DNC 0 2014 2014 13
14 Henrik Ramussen Brejning DEN-550 13 233 14 252 13 257 16 467 13 487 17 308 2003 1771 14
15 Ole M. Jeppesen Lemvig DEN-551 DNC 0 13 279 DNC 0 14 521 11 554 21 229 1583 1583 15
17 Per Ottosen Roskilde DEN-561 14 205 17 180 DNC 0 24 310 23 266 8 606 1567 1567 17
18 Herluf Jørgensen Skagen DEN-533 DNC 0 DNC 0 DNC 0 2 1337 DNC 0 DNC 0 1337 1337 18
19 Per Brøndum Svendborg DEN-536 DNC 0 DNC 0 DNC 0 18 421 6 803 DNC 0 1224 1224 19
20 Søren Larsen Vejle DEN-285 DNC 0 DNC 0 DNC 0 11 618 14 457 DNC 0 1076 1076 20
21 Kurt Thomsen Roskilde DEN-453 12 262 11 343 DNC 0 DNC 0 DNC 0 12 443 1049 1049 21
22 Kurt Henning Brejning DEN-555 DNC 0 DNC 0 DNC 0 28 252 19 338 16 331 921 921 22
23 Mads Korsgaard Assens DEN-470 6 532 DNC 0 DNC 0 20 380 DNC 0 DNC 0 912 912 23
24 Ole Christensen Silkeborg DEN-529 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 5 879 DNC 0 879 879 24
25 Jette Sørensen Horsens DEN-395 DNC 0 16 202 10 356 29 238 DNC 0 DNC 0 797 797 25
26 Lasse Laursen Brejning DEN-308 DNC 0 DNC 0 DNC 0 21 361 15 430 DNC 0 791 791 26
27 Hans Rasmussen KS-F DEN-557 DNC 0 DNC 0 DNC 0 19 400 DNC 0 14 383 783 783 27
28 Bjarne Baunehøj Silkeborg DEN-531 DNC 0 DNC 0 DNC 0 23 326 16 405 DNC 0 731 731 28
29 Kim Viborg Horsens DEN-466 DNC 0 15 226 DNC 0 22 343 DNC 0 DNC 0 569 569 29
30 Brian Svane Hansen MS DEN-394 DNC 0 DNC 0 DNC 0 27 265 24 250 DNC 0 515 515 30
31 Hans Jørgen Jensen Silkeborg DEN-527 DNC 0 DNC 0 DNC 0 25 294 27 206 DNC 0 500 500 31
32 Mikkel Farver Brejning DEN-119 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 22 282 22 212 494 494 32
33 Mads Christensen Nakskov DEN-216 DNC 0 DNC 0 14 229 30 226 DNC 0 DNC 0 455 455 33
34 Morten Damgaard VSB DEN-388 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 13 412 412 412 34
35 Kjeld Kristoffersen Silkeborg DEN-543 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 17 381 DNC 0 381 381 35
36 Jacob Andersen Middelfart DEN-328 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 18 359 DNC 0 359 359 36
37 Lennert Petersen Roskilde DEN-490 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 15 356 356 356 37
38 Ebbe Helmer Nielsen Nakskov DEN-252 DNC 0 DNC 0 11 320 DNC 0 DNC 0 DNC 0 320 320 38
40 Andre Nielsen Silkeborg DEN-478 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 20 318 DNC 0 318 318 40
41 Jørn Würtz Silkeborg DEN-429 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 21 300 DNC 0 300 300 41
42 Niels Ellermann Roskilde DEN-340 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 18 287 287 287 42
43 Erik Garne TSK DEN-414 DNC 0 DNC 0 DNC 0 26 279 DNC 0 DNC 0 279 279 43
44 Morten Nielsen SKS DEN-560 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 19 266 266 266 44
45 Henning Kristensen Roskilde DEN-385 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 20 247 247 247 45
46 Per Olsen Middelfart DEN-408 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 25 235 DNC 0 235 235 46
47 Dan Anker Nielsen Kerteminde DEN-477 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 26 220 DNC 0 220 220 47
48 Jens Herup Skanderborg DEN-302 DNC 0 DNC 0 DNC 0 31 214 DNC 0 DNC 0 214 214 48
49 Gert Rolighed Nielsen Nakskov DEN-245 DNC 0 DNC 0 15 204 DNC 0 DNC 0 DNC 0 204 204 49
50 Niels Chr. Kokkenborg Rudkøbing DEN-215 DNC 0 DNC 0 DNC 0 32 202 DNC 0 DNC 0 202 202 50
51 Frank Rasmussen VSB DEN-451 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 23 196 196 196 51
52 Thomas Andersen Vejle DEN-261 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 28 193 DNC 0 193 193 52
53 Steen Georg Jensen Falsled DEN-371 DNC 0 DNC 0 DNC 0 33 191 DNC 0 DNC 0 191 191 53
54 Hans-Chr. Jensen SSF/RS DEN-507 15 180 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 180 180 54
55 Leif Bilslev Sakskøbing DEN-251 DNC 0 DNC 0 16 180 DNC 0 DNC 0 DNC 0 180 180 55
56 Torben Andersen DB DEN-23 DNC 0 DNC 0 DNC 0 34 180 DNC 0 DNC 0 180 180 56
57 Carsten Rasmussen Silkeborg DEN-200 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 29 180 DNC 0 180 180 57
58 Leif Schulz SH DEN-356 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 DNC 0 24 180 180 180 58