Resultatliste 2018 Vallensbæk

Point system : Low Point
Måleregel (handicap) : One Design
Fratrækker(e) efter sejlads : 5;
Overall results
Udgivet : 10-06-2018 18:34:49
Nr. Sejlnummer
Hold
Klub T Total R1 R2 R3 R4 R5 R6
1

  DEN 597
Frederik Dahl HANSEN
Rasmus Jørgen ANDRESEN
Herslev Strand Sejlklub 11.0 8.0
2.0
1.0
1.0
2.0
(3.0)
2.0
2

  DEN 535
Per HANSEN
Lars CHRISTIANSEN
Thisted Sejlklub 24.0 17.0
(7.0)
3.0
2.0
4.0
4.0
4.0
3

  DEN 470
Uffe DREISER
Svend JØRGENSEN
Kongelig Dansk Yachtklub 33.0 23.0
1.0
6.0
(10.0)
5.0
6.0
5.0
4

  DEN 533
Niels Henrik BORCH
Claus ROSSING
Roskilde Sejlklub 36.0 23.0
5.0
(13.0)
3.0
6.0
2.0
7.0
5

  DEN 613
John PAULSEN
Stefan JANSEN
Sejlklubben Neptun Vejle 38.0 27.0
6.0
(11.0)
5.0
3.0
7.0
6.0
6

  SWE 591
Bent PEDERSEN
Reimina HANSSON

 show whole crew…

MSS 46.0 28.0
(18.0)
5.0
12.0
9.0
1.0
1.0
7

  DEN 619
Finn PEDERSEN
Mia Kavanagh KRÅÅHGH

 show whole crew…

Aarhus Sejlklub 47.0 36.0
(11.0)
2.0
4.0
11.0
10.0
9.0
8

  DEN 595
Sten MELDGAARD
Anders BORCH-MIKKELSEN
Sejlklubben Neptun Vejle 54.0 38.0
8.0
4.0
6.0
7.0
(16.0)
13.0
9

  DEN 620
Henrik TOFT
Jesper FRISS
Øresunds Sejlklub Frem 64.0 41.0
4.0
(23.0)
13.0
8.0
5.0
11.0
10

  SWE 561
Johan PALMKVIST
Karl KRISTENSEN
MSS 63.0 49.0
3.0
7.0
11.0
1.0
(14.0)
27.0
DNE
11

  DEN 591
Finn SØGAARD
No NAME
Thisted Sejlklub 66.0 49.0
9.0
10.0
8.0
(17.0)
8.0
14.0
12

  DEN 543
Jan NIELSEN
Rene NIELSEN
Nakskov Sejlklub 72.0 55.0
16.0
8.0
9.0
13.0
9.0
(17.0)
13

  SWE 599
Fredrik ROOS
Jakob EKENBERG
MSS 90.0 63.0
12.0
9.0
20.0
12.0
(27.0)
BFD
10.0
14

  DEN 596
Bente AMMITZBO
Anders DAMSGAARD
Brejning Båd Klub 82.0 65.0
10.0
(17.0)
14.0
14.0
11.0
16.0
15

  DEN 578
Bjarne CHRISTOFFERSEN
Robert SØRENSEN
Onsevig Sejlklub 97.0 70.0
14.0
12.0
7.0
10.0
(27.0)
DNS
27.0
DNS
16

  DEN 420
Simon SØRENSEN
Per VILADSEN
Øresunds Sejlklub Frem 94.0 73.0
13.0
16.0
(21.0)
15.0
17.0
12.0
17

  DEN 536
Michael BROENG
Rossing JUNIOR
Egå Sejlklub 101.0 74.0
15.0
14.0
15.0
(27.0)
DNF
27.0
BFD
3.0
18

  DEN 585
Andreas Bested NIELSEN
Jan JACOBSEN
Sejlklubben Neptun Vejle 101.0 79.0
17.0
19.0
16.0
(22.0)
12.0
15.0
19

  DEN 299
Christian Ahlefeldt LAURVIGEN
Jepser HOLLEUFER
Køge Sejlklub 101.0 80.0
(21.0)
18.0
19.0
16.0
19.0
8.0
20

  SWE 533
Peter BÅRMANN
Pontus EDLUND
MSS 105.0 85.0
(20.0)
15.0
18.0
19.0
13.0
20.0
21

  DEN 610
Hanni BEE
Henrik Melsen LARSEN
Sejlklubben Bugten Århus 118.0 96.0
19.0
(22.0)
17.0
21.0
21.0
18.0
22

  DEN 580
Jørgen MADSEN
Peter SØRENSEN
Brejning Båd Klub 133.0 106.0
24.0
(27.0)
OCS
24.0
20.0
15.0
23.0
23

  SWE 602
Stina CEDERHAG
Joakim LYSELL
ÄSSS 133.0 106.0
22.0
20.0
(27.0)
OCS
24.0
18.0
22.0
24

  DEN 239
Arnbjørn MARESSA
Thor GUDMAND-HØYER

 show whole crew…

Kongelig Dansk Yachtklub 135.0 109.0
(26.0)
25.0
25.0
18.0
22.0
19.0
25

  DEN 210
Kim BAUERFEIND
Jørgen FEGERSLEV
Holbæk Sejlklub 140.0 113.0
23.0
21.0
22.0
(27.0)
BFD
20.0
27.0
DNS
26

  DEN 162
Svend Elvers OLSEN
Tilgår SENERE
Hvidovre Sejlklub Suset 139.0 114.0
(25.0)
24.0
23.0
23.0
23.0
21.0
BFD Diskavlificeret efter RRS 30.4 (BFD)
DNE Diskvalifikation for en grov forseelse som ikke kan fratrækkes i henhold til RRS 90.3(b)
DNF Ikke fuldført
DNS Ikke startet (andet end DNC og OCS)
OCS Startede ikke, på banesiden af startlinien på starttidspunkt eller brød RRS 30.1

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *